niedziela, 23 września 2018
aktualności|galerie | napisali o nas|kontakt|przydatne linki
 

Edukacja ekologiczna

Wspólnie dbamy o środowisko - weź udział w konkursie!
Wspólnie dbamy o środowisko - weź udział w konkursie!
[2016-11-29]

Do 23 grudnia czekamy na prace w kolejnej edycji konkursu ekologicznego dla dzieci i młodzieży „Wspólnie dbamy o środowisko”. Konkurs tradycyjnie rozegrany zostanie w trzech kategoriach: plastycznej, fotograficznej i technicznej. Udział w konkursie mogą wziąć uczniowie w wieku od 10 do 19 lat ze Słupska oraz Gminy Słupsk i Gminy Kobylnica.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych, gimnazjaliści oraz młodzież uczęszczająca do szkół ponadgimnazjalnych. „Wspólnie dbamy o środowisko” jest skierowany do młodych ekologów ze Słupska, Gminy Słupsk i Gminy Kobylnica.

Głównym założeniem konkursu jest kształtowanie właściwych postaw ekologicznych wśród młodzieży, a także zwrócenie uwagi na zależność pomiędzy człowiekiem a otaczającym go środowiskiem. Troska o środowisko powinna być sprawą nadrzędną dla każdego z nas.         

Konkurs zostanie rozstrzygnięty w trzech kategoriach. W pierwszej – plastycznej – oceniane będą ekologiczne plakaty, wykonane dowolną techniką w formacie A3 lub A4. W drugiej – technicznej – młodzież będzie miała za zadanie wykonać eko-rzeczy, czyli przydatne przedmioty stworzone z odpadów. Ostatnia kategoria – fotograficzna – jest z kolei skierowana do uzdolnionych, młodych fotografów, którzy za pomocą obiektywów swoich aparatów potrafią ukazać piękno otaczającego nas środowiska lub pracę PGK. 

Każdy uczestnik konkursu może w kategoriach plastycznej i technicznej złożyć jedną pracę, natomiast w kategorii fotograficznej limit został ustalony na trzy zdjęcia. – We wszystkich organizowanych przez PGK konkursach głównym kryterium, poza oczywiście walorami artystycznymi, jest samodzielność wykonania pracy. Zależy nam na tym, aby młodzi ludzie sami w pełni angażowali się w wykonanie swoich dzieł, jednocześnie chłonąc wiedzę z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Pragnę również podkreślić, że na konkurs „Wspólnie dbamy o środowisko” należy wysyłać prace indywidualne, gdyż grupowe nie będą podlegać ocenie – mówi Mateusz Bilski, rzecznik prasowy PGK i koordynator konkursu.

Jak co roku nagrody w konkursie będą bardzo atrakcyjne - dla laureatów przygotowano sprzęt elektroniczny i fotograficzny.

WAŻNE!

Prace konkursowe w kategoriach plastycznej i technicznej należy dostarczyć osobiście bądź drogą pocztową do siedziby PGK Sp. z o.o.

Prace w kategorii fotograficznej należy z kolei przesłać e-mailem na adres konkurs@pgkslupsk.pl.

Każdy uczestnik powinien zgłosić chęć udziału oraz dostarczyć prace w nieprzekraczalnym terminie do 23 grudnia 2016 r. Uroczystość wręczenia nagród zaplanowana jest na styczeń 2017 r. - laureaci o nagrodach i wyróżnieniach zostaną poinformowani telefonicznie.

Regulamin Konkursu dostępny jest do pobrania poniżej.

 materiały do pobrania:

1.Regulamin Konkursu pobierz (ikona) pobierz

« powrót 

spacer
Infrastruktura i Środowisko Mechaniczno-biologiczne przetwarzanie odpadów
Słupsk
Wirtualny Spacer - Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Bierkowie
Porządne Pomorze
liczba odwiedzin: 3300678
© infocity

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku
76-200 Słupsk, ul. Szczecińska 112, centrala 59 843-40-22, 59 843-40-23, 59 843-40-93 fax 59 841-71-49
Wywóz odpadów 59 843-23-05, 59 843-40-22 w. 245, 246, Biuro Obsługi Klienta 59 843-40-22 w. 268, 247, 248, 253, 254, 279
e-mail: sekretariat@pgkslupsk.pl