niedziela, 23 września 2018
aktualności|galerie | napisali o nas|kontakt|przydatne linki
 

Edukacja ekologiczna

Piknik ekologiczny w Czołpinie za nami

W dniu 4 sierpnia 2018 roku Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Słupsku wzięło udział w VI Rodzinnym Pikniku Ekologicznym "Słowińskie ścieżki", organizowanym przez Słowiński Park Narodowy.

VI Rodzinny Piknik Ekologiczny w Czołpinie przed nami

W dniu 4 sierpnia 2018 roku odbędzie się szósta już edycja Ekologicznego Pikniku w Czołpinie pn. "Słowińskie ścieżki", w którym naturalnie nie zabraknie naszej Spółki.

Wakacje czas zacząć [2018-06-25]
Wakacje czas zacząć

W dniu 23 czerwca 2018 roku Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Słupsku włączyło się w organizację Bezpiecznego Powitania Wakacji, które miało miejsce w C.H. Jantar. Nasza Spółka promowała bezpieczne i odpowiedzialne spędzanie wolnego czasu, z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Bezpieczne Powitanie Wakacji z PGK

Okres wakacyjny to nie tylko czas urlopów i niekończących się podróży. Wiążą się z nim również zagrożenia, których ofiarami padają najczęściej najmłodsi.  Popularyzacja bezpiecznego spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież, z poszanowaniem środowiska naturalnego, połączona przy tym z edukacją ekologiczną, jest dla Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Słupsku istotna i warta realizacji. 

Festyn Rodzinny w Kobylnicy

W dniu 16.06.2018 r. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Słupsku uczestniczyło w VIII Festynie Rodzinnym, który miał miejsce w Kobylnicy. Dzieci, młodzież oraz dorośli mogli nauczyć się prawidłowej segregacji śmieci, a także zapoznać się z materiałami edukacyjnymi naszej Spółki.

Wśród najmłodszych dużym powodzeniem cieszyła się gra w kręgle, które wykonano z plastikowych butelek oraz papieru. Jak się okazało, nawet odpadom można dać drugie życie i nie zawsze muszą kończyć one w koszu na śmieci.

 

Młodzież poznaje ZUO w Bierkowie

We wtorek Kępice, a w środę Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Bierkowie odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół Samorządowych w Objeździe (gm. Ustka). Tym razem wycieczka miała swój początek w sortowni odpadów zmieszanych. Młodzież zobaczyła ponadto sortownię tworzyw sztucznych i makulatury z selektywnej zbiórki, strefę przyjęcia odpadów, strefę magazynowania zbelowanej makulatury, kompostownię oraz punkt ważenia i ewidencji odpadów.

              Dla najaktywniejszych uczniów nie zabrakło naturalnie gadżetów i upominków.

Wizyta w Bierkowie [2018-06-13]
Wizyta w Bierkowie

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Bierkowie jest miejscem, gdzie nie tylko dokonuje się przetwarzania wszelkiego rodzaju odpadów komunalnych. Stanowi także punkt edukacji ekologicznej, o czym przekonali się uczniowie klas IV i V Szkoły Podstawowej w Kępicach, którzy wczoraj (12.06.2018 r.) odwiedzili nasz zakład.  Młodzież zapoznała się z całym procesem odbioru i obrotu odpadów w regionie słupskim. Miała okazję przyjrzeć się pracy osób zatrudnionych w ZUO w Bierkowie, podpatrzyć jak ważone są śmieci na „bramce” oraz przekonać się, jak kluczowa dla środowiska naturalnego jest ich segregacja.

                Szczególne wrażenie wywarła na gościach sortownia odpadów zmieszanych oraz pobyt w kabinie sortowniczej. Padło wiele pytań, a dla najbardziej aktywnych uczniów przewidziane były upominki.

Piknik ekologiczny za nami

W słoneczną sobotę 09.06.2018 r. w samym sercu miasta odbył się „Piknik ekologiczny z PGM”, do którego aktywnie włączyło się Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Słupsku. Każdy mieszkaniec i mieszkanka Słupska, bez względu na wiek,  mogli znaleźć coś dla siebie. 

Zapraszamy na Piknik ekologiczny!

Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej w Słupsku organizuje w dniu 9 czerwca 2018 roku w godz. 9:00-15:00 na Starym Rynku imprezę edukacyjno-ekologiczną pt. „Ekologiczny Piknik z PGM”.

NOC W RATUSZU 2018 ![2018-05-21]
NOC W RATUSZU 2018 !

 

W minioną sobotę w godz. 18-22 już po raz czwarty słupski Ratusz otworzył swoje drzwi dla mieszkańców Słupska. Na odwiedzających czekała moc zaskakujących atrakcji i niespodzianek. Swoje stoisko wystawiło również PGK Sp. z o.o. w Słupsku, które przygotowało gry i konkursy z nagrodami.  Wielkim zainteresowaniem cieszyły się eko-krzyżówka oraz tablica magnetyczna, na której można było sprawdzić swoją wiedzę na temat zasad prawidłowej segregacji odpadów komunalnych, o czym świadczyły długie kolejki. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok!

DNI OTWARTE RIPOK W BIERKOWIE[2018-05-15]
DNI OTWARTE RIPOK W BIERKOWIE

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Słupsk na DNI OTWARTE w Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) w Bierkowie. Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych przygotował dla zwiedzających wiele atrakcji. Start 19 maja o godzinie 10:00. Podczas wydarzenia chętni będą mogli zwiedzić Zakład i przekonać się, że jest on nowoczesnym, bezpiecznym obiektem wyposażonym w najnowsze technologie z branży gospodarki odpadami. Najmłodszych zwiedzających zapraszamy na mini warsztaty upcyklingu oraz gry i zabawy związane z tematyką segregacji odpadów i recyklingu. Zachęcamy również do przyniesienia zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz makulatury, które będzie można wymienić na sadzonki roślin.

ZA NAMI DZIEŃ BEZ ŚMIECENIA 2018!

Z okazji „Dnia bez Śmiecenia” 12 maja br. po raz kolejny wspólnie z Urzędem Miejskim przeprowadziliśmy akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz makulatury na terenie Zakładu Robót Porządkowych PGK przy ul. Bałtyckiej 11A w Słupsku.

Dzień Mieszkańca Gminy Słupsk[2018-05-10]
Dzień Mieszkańca Gminy Słupsk

Informujemy, że Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku już w najbliższy weekend weźmie udział w Dniu Mieszkańca Gminy Słupsk organizowanym przez Gminę Słupsk oraz Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną. Impreza odbędzie się 12 maja br. w Redzikowie – na placu przed Parkiem Wodnym. Na uczestników od godziny 14:00 czekają liczne atrakcje. Na naszym stoisku będą Państwo mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu prawidłowej segregacji odpadów, a także otrzymać sadzonki kwiatów w zamian za przyniesiony sprzęt elektryczny i elektroniczny.

 

Zapraszamy!

Zapraszamy na „Dzień bez Śmiecenia”  Oddaj odpady, dostaniesz sadzonkę!

 Z okazji „Dnia bez Śmiecenia” Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku oraz Miasto Słupsk po raz ósmy organizują akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz makulatury. Odpady będzie można wymienić na rośliny balkonowe, ogrodowe oraz zioła. Koordynatorem „Dnia bez śmiecenia” w Polsce jest Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

Happening ekologiczny z okazji Dnia Ziemi[2018-04-24]
Happening ekologiczny z okazji Dnia Ziemi

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Słupska i regionu na Stary Rynek, gdzie 27 kwietnia 2018 roku w godzinach 11:00-15:00 odbędzie się Happening ekologiczny. Wraz z partnerami przygotowaliśmy liczne atrakcje, w tym animacje dla dzieci oraz gry i konkursy. Podczas tego wydarzenia każdy będzie mógł poznać zasady prawidłowej segregacji odpadów oraz wymienić przyniesione plastikowe butelki i elektrośmieci na sadzonki bratków, eszewerii lub trzmieliny.

Zapraszamy na VI Kobylnicką Garażówkę[2018-04-12]
Zapraszamy na VI Kobylnicką Garażówkę

Informujemy, że Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku weźmie udział w VI edycji „Kobylnickiej Garażówki” organizowanej przez gminę Kobylnica, która odbędzie się dnia 15 kwietnia 2018 roku, w godzinach 10-15 w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy. Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy będzie „Gdy odpady segregujesz dużo zyskujesz”. Podczas wydarzenia będzie można obejrzeć z bliska pojazd specjalny przeznaczony do wywozu odpadów, sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ich prawidłowej segregacji, a także otrzymać sadzonki kwiatów w zamian za przyniesione elektrośmieci.

Serdecznie zapraszamy do czynnego udziału.

Informujemy, że rozstrzygnięty został konkurs ekologiczny dla dzieci i młodzieży „Wspólnie dbamy o środowisko”.

Wręczenie nagród laureatom odbędzie się w poniedziałek 18 grudnia w siedzibie PGK Sp. z o.o. w Słupsku przy ul. Szczecińskiej 112 o godzinie 14:00.

W tym tygodniu, mieliśmy okazję brać udział w „Dniu z czystym powietrzem”. Akcja miała na celu uświadomienie mieszkańców jak ważna jest to sprawa.

Ruszył konkurs ekologiczny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych!

Rozpoczęliśmy konkurs  - "Wspólnie dbamy o środowisko".  Podopieczni szkół, w wieku od 10 do 19 lat mogą wykorzystać swoje zdolności artystyczne i podzielić się nimi z innymi. Za zadanie mają wykonanie prac plastycznych, fotograficznych lub technicznych, których tematem jest prawidłowe gospodarowanie odpadami. "Jak gospodarować odpadami, aby śmieci było coraz mniej?" Na prace czekamy do 06 grudnia 2017 r.

V Rodzinny Piknik Ekologiczny w Czołpinie

5 sierpnia 2017 roku na parkingu w byłej jednostce wojskowej w Czołpinie już po raz piąty odbył się Rodzinny Piknik Ekologiczny pn. „Słowińskie Ścieżki”. Od pierwszej edycji imprezy nieodłącznym jej punktem jest edukacyjne stoisko PGK Sp. z o.o. w Słupsku.

Zachęcamy do zapoznania się z krótkim klipem, w którym prezydent Słupska Robert Biedroń zachęca do segregowania odpadów. To element kampanii edukacyjnej pod hasłem „Segregujesz – nie marnujesz”, zrealizowanej w ramach zintegrowanych działań edukacyjnych miasta Słupska.

Dzień Bez Śmiecenia 2017 za nami!

Za nami kolejny Dzień Bez Śmiecenia, w który zaangażowało się ponad pół tysiąca mieszkańców naszego miasta. Tym razem impreza organizowana przez Miasto Słupsk oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Słupsku została wzbogacona przez dodatkowe atrakcje, które zapewnili liczni partnerzy. Sukces Dnia Bez Śmiecenia potwierdzają prawie 3 tony elektrośmieci oraz tona makulatury przywiezione przez mieszkańców w zamian za sadzonki roślin.

Zapraszamy na Dzień Bez Śmiecenia!

W najbliższy weekend kolejny raz obchodzić będziemy „Dzień bez śmiecenia”. Z tej okazji Miasto Słupsk oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Słupsku po raz siódmy organizują akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz makulatury. Odpady będzie można wymienić na rośliny balkonowe i ogrodowe. Akcja odbędzie się w sobotę 13 maja w godz. od 10:00 do 14:00 na terenie PSZOK Bałtycka EkoPrzystań przy ul. Bałtyckiej 11A w Słupsku. Tym razem na wszystkich uczestników czekać będzie znacznie więcej atrakcji, o które zadba szerokie grono współorganizatorów!

Przedszkolaki z ekologią żyją w zgodzie i pomagają przyrodzie

27 kwietnia w Słupskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste zakończenie konkursu ekologicznego dla przedszkolaków "Z ekologią żyję w zgodzie, pomagam przyrodzie" Edycja 2017. Podczas tego wydarzenia nagrodziliśmy w sumie 45 dzieci z terenu Słupska, Gminy Słupsk i Gminy Kobylnica.

„Z ekologią żyję w zgodzie, pomagam przyrodzie” - lista nagrodzonych

Iformujemy, że rozstrzygnięty został konkurs ekologiczny dla najmłodszych ekologów „Z ekologią żyję w zgodzie, pomagam przyrodzie”. Uroczyste wręczenie nagród i certyfikatów „Młodego Ekologa” odbędzie się 27 kwietnia 2017 r. w Słupskim Ośrodku Kultury przy ul. Braci Gierymskich 1.

Ruszył konkurs ekologiczny dla przedszkolaków - zgłoś się!

Rozpoczęliśmy kolejną edycję konkursu dla najmłodszych ekologów - "Z ekologią żyję w zgodzie, pomagam przyrodzie". Tym razem głównym tematem prac maluchów jest ograniczenie wytwarzania odpadów. "Co możemy zrobić, aby mniej śmiecić?" Na prace czekamy do 19 kwietnia 2017 r.

Tęcza na baterie - promocyjne ceny biletów w słupskim teatrze lalek![2017-02-17]
Tęcza na baterie - promocyjne ceny biletów w słupskim teatrze lalek!

18 lutego obchodzimy Dzień Baterii. W związku z tym proponujemy akcję teatralno - ekologiczną. Każda osoba, która tego dnia przyniesie do Tęczy zużyte baterie - otrzyma zniżkę na zakup biletu. Za 10 zużytych baterii - bilet tylko za 10 złotych. Partnerem akcji jest PGK Sp. z o.o. w Słupsku.

Wspólnie dbamy o środowisko - uroczystość wręczenia nagród[2017-01-18]

Informujemy, że w związku z trwającymi feriami zimowymi i brakiem możliwości powiadomienia wszystkich nagrodzonych, uroczystość wręczenia nagród w konkursie została przełożona na 3 lutego 2017 r. Wszystkich nagrodzonych poinformujemy telefonicznie.

Wspólnie dbamy o środowisko - lista nagrodzonych

Informujemy, że rozstrzygnięty został konkurs ekologiczny dla dzieci i młodzieży „Wspólnie dbamy o środowisko”. Wręczenie nagród laureatom odbędzie się w piątek 20 stycznia w siedzibie PGK Sp. z o.o. w Słupsku przy ul. Szczecińskiej 112. Wszystkich nagrodzonych poinformujemy telefonicznie o dokładnej godzinie rozpoczęcia uroczystości. Lista laureatów dostępna po kliknięciu „więcej”.

Wspólnie dbamy o środowisko - weź udział w konkursie!

Do 23 grudnia czekamy na prace w kolejnej edycji konkursu ekologicznego dla dzieci i młodzieży „Wspólnie dbamy o środowisko”. Konkurs tradycyjnie rozegrany zostanie w trzech kategoriach: plastycznej, fotograficznej i technicznej. Udział w konkursie mogą wziąć uczniowie w wieku od 10 do 19 lat ze Słupska oraz Gminy Słupsk i Gminy Kobylnica.

Miejska Gra Ekologiczna - Uporządkujmy nasze miasto!

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Słupska do udziału w Miejskiej Grze Ekologicznej "Uporządkuj swoje miasto", która odbędzie się w najbliższą niedzielę (27 listopada 2016) w Parku Kultury i Wypoczynku. Zabawa startuje o 10.00 przy fontannie, można się do niej włączyć do godz. 12:00. Głównym organizatorem imprezy jest Fundacja Indygo, wspierana przez Miasto Słupsk, PGK Sp. z o.o. w Słupsku i Centrum Inicjatyw Obywatelskich.

Weź udział w konkursie - Gospodarka Komunalna Dziś i Jutro

Serdecznie zachęcamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie "Gospodarka Komunalna Dziś i Jutro". Wystarczy przygotować prezentację multimedialną wpisującą się w temat konkursu, aby stworzyć sobie szansę na zwycięstwo. Organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody o łącznej wartości aż 6000 zł!

Rodzinny Piknik Ekologiczny w Czołpinie

W sobotę 6 sierpnia na terenie byłej jednostki wojskowej w Czołpinie odbył się IV Rodzinny Piknik Ekologiczny połączony z obchodami Wielkiego Dnia Pszczół. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody zdarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu i turystów. Jednym ze współorganizatorów imprezy było Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku.

Nagrodziliśmy eko-przedszkolaków!

22 czerwca w Słupskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu ekologicznego "Z ekologią żyję w zgodzie, pomagam przyrodzie", zorganizowanym przez PGK przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Słupsku, Gminy Słupsk, Gminy Kobylnica oraz firm Sommer i King. W sumie wyróżniliśmy i nagrodziliśmy 56 dzieci.

Zapraszamy na Dzień Bez Śmiecenia 2016

11 maja kolejny raz obchodzić będziemy „Dzień bez śmiecenia”. Z tej okazji Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku oraz Miasto Słupsk po raz szósty  organizują akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz makulatury. Odpady będzie można wymienić na rośliny balkonowe, a także  ogrodowe. Akcja odbędzie się w najbliższą sobotę na terenie PSZOK Bałtycka EkoPrzystań przy ul. Bałtyckiej 11A w Słupsku. Koordynatorem „Dnia bez śmiecenia” w Polsce jest Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

Zapraszamy na II Kobylnicką Garażówkę

„Garage sale” to stary zwyczaj praktykowany w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, a od jakiegoś czasu coraz bardziej popularny również w Polsce. W ubiegłym roku podobne wydarzenie zorganizowano w Kobylnicy. Przed nami kolejna edycja tej imprezy, która tym razem zostanie wzbogacona o nowe atrakcje, przy współudziale PGK Sp. z o.o. w Słupsku.

Wspólnie dbamy o środowisko - zobacz zwycięskie prace

Kolejna edycja konkursu "Wspólnie dbamy o środowisko" już za nami. Edycja 2015 przyniosła ponad 300 prac ze szkół z terenu Miasta Słupska oraz Gminy Słupsk i Gminy Kobylnica. Nagrody i wyróżnienia powędrowały do 24 uczniów, których prace w opinii komisji konkursowej zasłużyły na wyróżnienie i nagrody. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji.

Wspólnie dbamy o środowisko - wyniki konkursu[2015-12-22]

Informujemy, że uroczyste wręczenie nagród w konkursie "Wspólnie dbamy o środowisko" odbędzie się po przerwie świąteczno-noworocznej w siedzibie PGK Sp. z o.o. przy ul. Szczecińskiej 112 w Słupsku. Wszystkich laureatów poinformujemy o nagrodach telefonicznie.

Wspólnie dbamy o środowisko - weź udział w konkursie!

Do 17 grudnia czekamy na prace w kolejnej edycji konkursu ekologicznego dla dzieci i młodzieży „Wspólnie dbamy o środowisko”. Konkurs tradycyjnie rozegrany zostanie w trzech kategoriach: plastycznej, fotograficznej i technicznej. Udział w konkursie mogą wziąć uczniowie w wieku od 10 do 19 lat ze Słupska oraz Gminy Słupsk i Gminy Kobylnica.

Rozstrzygnięcie konkursu Z Ekologią Żyję w Zgodzie, Pomagam Przyrodzie

26 listopada w Słupskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste zakończenie konkursu ekologicznego dla przedszkolaków "Z ekologią żyję w zgodzie, pomagam przyrodzie" Edycja 2015. Podczas tego wydarzenia nagrodziliśmy w sumie 46 dzieci z terenu Słupska, Gminy Słupsk i Gminy Kobylnica.

Pomyśl i nie marnuj![2015-10-28]

Bank Żywności w Słupsku przy wsparciu ze strony PGK Sp. z o.o. w Słupsku stworzył spot promujący świadome zakupy i ograniczenie ilości wyrzucanej żywności. Zachęcamy do obrzejrzenia! 

Sprzątanie świata startuje w Słupsku!

W Mieście Słupsk już po raz dwudziesty drugi odbędzie się “Sprzątanie Świata”. Cel szczytny, więc i wart podkreślenia. Warto mieć też na uwadze fakt, iż w Polsce inauguracja całej akcji odbędzie się właśnie w Słupsku i to już w najbliższy piątek – 18 września bieżącego roku. W akcję włączyło się PGK Sp. z o.o. w Słupsku.

Ekologiczny piknik w Czołpinie

W sobotę 8 sierpnia 2015 r. na parkingu byłej jednostki wojskowej w Czołpinie już po raz trzeci odbył się organizowany przez Słowiński Park Narodowy Rodzinny Piknik Ekologiczny pn. „Słowińskie Ścieżki”. Jednym z współgospodarzy Pikniku było Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku.

Rozdaliśmy kwiaty klientom PSZOK

W sobotę 18 lipca na terenie Bałtyckiej EkoPrzystani odbyła się akcja pn. „Szok! Kwiaty za odpady w PSZOK”. W jej ramach każdy odwiedzający Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych otrzymał od naszych pracowników żywe sadzonki ekologicznych aksamitek, wyhodowanych na nawozie z odpadów zielonych.

Szok! Kwiaty za odpady w PSZOK!

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji „Szok! Kwiaty za odpady w PSZOK!”, która odbędzie się w sobotę (18 lipca) na terenie PSZOK Bałtycka EkoPrzystań przy ul. Bałtyckiej 11A w Słupsku. Każdy, kto w godz. 10-14 skorzysta z możliwości bezpłatnego oddania odpadów do Punktu, otrzyma od naszych pracowników ekologiczną aksamitkę.

Dzień Bez Śmiecenia 2015

Słupszczanie po raz kolejny nie zawiedli i ochoczo włączyli się w „Dzień bez śmiecenia”, który zorganizowany został przez Pana Roberta Biedronia -  Prezydenta Miasta Słupska oraz przez PGK Sp. z o.o. Akcja zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz makulatury okazała się sporym sukcesem, a w ręce mieszkańców naszego regionu powędrowało kilkaset sadzonek kwiatów i roślin ogrodowych.

Zabawka ze skrawka - wystawa prac w PGK

W Biurze Obsługi Klienta oraz sali audiowizualnej PGK przy ul. Szczecińskiej 112 w Słupsku ma miejsce wystawa prac dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Słupsku, wykonanych w ramach konkursu ekologicznego "Zabawka ze skrawka", organizowanego pod patronatem PGK. Serdecznie dziękujemy Przedszkolu oraz p. Agnieszce Chmielnickiej za przeprowadzenie konkursu i udostępnienie prac.

Zapraszamy na kolejny DZIEŃ BEZ ŚMIECENIA!

9 maja kolejny raz świętować będziemy „Dzień bez śmiecenia”, który przypada 11 maja każdego roku. Z tej okazji Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku oraz Miasto Słupsk po raz piąty organizują akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz makulatury. Odpady będzie można w sobotę w PSZOK Bałtycka EkoPrzystań wymienić na rośliny balkonowe i ogrodowe. Koordynatorem „Dnia bez śmiecenia” w Polsce jest Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

Wspólnie dbamy o środowisko - edycja 2014 zakończona!

Kolejna edycja konkursu "Wspólnie dbamy o środowisko" już za nami. Edycja 2014 była rekordowa - napłynęło do nas ponad pół tysiąca prac od uczniów ze Słupska oraz Gmin: Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Słupsk i Trzebielino. Dzięki wsparciu sponsorów udało nam się nagrodzić w sumie 45 osób. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji, już za rok!

Wspólnie dbamy o środowisko – lista nagrodzonych

Prezentujemy listę nagrodzonych i wyróżnionych laureatów konkursu ekologicznego „Wspólnie dbamy o środowisko”. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy nadesłali na konkurs ponad pół tysiąca prac! Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w piątek 7 listopada w auli Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Wspólnie dbamy o środowisko - ostatnie chwile na oddanie prac!

Z radością informujemy, że zbliża się termin oddania prac konkursu dla dzieci i młodzieży "Wspólnie dbamy o środowisko". Konkurs obejmujący trzy kategorie: fotograficzną, plastyczną i techniczną, tym razem rozszerzył się o kolejne gminy i mogą wziąć w nim udział uczniowie z miasta Słupska oraz Gmin: Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Słupsk i Trzebielino. ZAPRASZAMY!

Dzień Bez Śmiecenia 2014

Słupszczanie po raz kolejny nie zawiedli i ochoczo włączyli się w „Dzień bez śmiecenia”, który na terenie naszego miasta koordynowało PGK Sp. z o.o., przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Słupsku. Nasza akcja zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz makulatury okazała się sporym sukcesem, a w ręce mieszkańców naszego regionu powędrowało kilkaset sadzonek kwiatów i roślin ogrodowych.

Dzień Bez Śmiecenia 2014 – pozbądź się elektrośmieci

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku oraz miasto Słupsk jak co roku włączają się w koordynowany przez REKOPOL Organizację Odzysku S.A. Dzień Bez Śmiecenia. Mieszkańcy Słupska i regionu będą mogli z tej okazji pozbyć się elektrośmieci oraz makulatury, a w zamian otrzymają sadzonki roślin. Dzień Bez Śmiecenia w Słupsku odbędzie się 10 maja, natomiast dzień później zapraszamy wszystkich do Krępy Słupskiej.

Z ekologią żyję w zgodzie, pomagam przyrodzie - rozstrzygnięty!

Z radością informujemy, że konkurs ekologiczny „Z ekologią żyję w zgodzie, pomagam przyrodzie” (edycja 2014) został rozstrzygnięty. W konkursie skierowanym do przedszkolaków z miasta Słupska, Gminy Słupsk i Gminy Kobylnica udział wzięło około 300 dzieci z prawie 30 przedszkoli. Głównym sponsorem nagród w konkursie organizowanym z okazji Dnia Ziemi i Dnia Bez Śmiecenia był REKOPOL Organizacja Odzysku S.A.

Ruszył konkurs ekologiczny dla przedszkolaków - zgłoś się!

Wiosną każdego roku ekolodzy oraz osoby, którym ochrona środowiska leży na sercu, mają dwie okazje do świętowania. Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Ziemi (22 kwietnia), a także Dnia Bez Śmiecenia (11 maja), Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Słupsku kolejny raz organizuje ekologiczny konkurs plastyczny pn.: „Z ekologią żyję w zgodzie, pomagam przyrodzie”. Plastyczne zmagania skierowane są do przedszkolaków, uczęszczających do placówek w Słupsku oraz na terenie Gminy Słupsk i Gminy Kobylnica.

Wspólnie zbieramy baterie - zachęcamy szkoły i przedszkola do udziału!

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku serdecznie zachęca wszystkie publiczne i niepubliczne przedszkola oraz szkoły z terenu naszego miasta do wzięcia udziału w akcji pn. "Wspólnie zbieramy baterie". Każdy kilogram zebranych przez placówki oświatowe zużytych baterii oraz akumulatorków to środki na upominki dla uczniów.

Wspólnie dbamy o środowisko – zobacz zwycięskie prace!

11 grudnia w auli Akademii Pomorskiej w Słupsku odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia konkursu ekologicznego „Wspólnie dbamy o środowisko”. Poniżej prezentujemy listę nagrodzonych, a w dołączonej prezentacji multimedialnej umieszczone zostały wszystkie nagrodzone prace.

Konkurs „Wspólnie dbamy o środowisko” - ostatnie dni na oddanie prac!

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie ekologicznym „Wspólnie dbamy o środowisko” – edycja 2013. To już trzeci rok z rzędu, w którym PGK zachęca do złożenia prac plastycznych, fotograficznych oraz wykonanych z odpadów eko-rzeczy.

Rzut za 3-stość! [2013-10-08]
Rzut za 3-stość!

W ubiegły piątek tj. 04.10.2013r. o godz. 14.30 ruszyła ekologiczna akcja edukacyjna pn. „Rzut za 3-stość”!

Rzut za 3-stość![2013-10-03]

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Słupsku wspólnie z  ENERGĄ CZARNYCH Słupsk zapraszają  w piątek 4 października 2013 r. na akcję „Rzut za 3- stość”. O godz. 14:30 koszykarze ENERGI CZARNYCH pojawią się w dwóch punktach z koszami (przy Ratuszu i przy  Placu Dąbrowskiego) i będą oddawać rzuty za 3-stość!

Serdecznie
zapraszamy!

Rzut za 3-stość! [2013-09-27]
Rzut za 3-stość!

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Słupsku stawia na nietypowe formy edukacji ekologicznej. Właśnie ruszyła pionierska w kraju akcja „Rzut za 3-stość”, w której do dbania o otoczenie i racjonalnego gospodarowania odpadami zachęcają... zawodowi koszykarze Energi Czarnych!

Od dziś PSZOK’i to Zbierkowisko i Bałtycka EkoPrzystań!

Od 23 września, kiedy odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie „Imię dla PSZOK”, Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych mają swoje niepowtarzalne nazwy. PSZOK dla miasta Słupska oraz Gminy Kobylnica przy ul. Bałtyckiej w Słupsku nazwany został Bałtycką EkoPrzystanią, natomiast Punkt dla Gminy Słupsk, zlokalizowany przy Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów w Bierkowie, jest Zbierkowiskiem.

Imię dla PSZOK - pozostaje coraz mniej czasu!

Ekologiczny Zakątek czy może po prostu Rupieciarnia? Pomóż nam wybrać nazwę dla Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych! Na swoje imię czekają PSZOK’i w Słupsku przy ul. Bałtyckiej, do których trafiają odpady ze Słupska oraz Gminy Kobylnica, a także przy Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów w Bierkowie, przeznaczony dla mieszkańców Gminy Słupsk. Na propozycje czekamy do 12 września!

Zbiórka elektroodpadów na Pikniku Budowlanym w Bolesławicach

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Słupska i regionu do wzięcia udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, którą PGK Sp. z o.o. w Słupsku przeprowadzi podczas Pikniku Budowlanego na terenie parkingu CH Pod Wiatrakami w Bolesławicach. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę (15 czerwca), zbiórka prowadzona będzie w godz. od 10 do 14. Każdy zdający sprzęt otrzyma w zamian symboliczną roślinę – tym razem przygotowaliśmy aksamitki.

Trzebielińskie „Rady, jak segregować odpady”

23 maja w sali widowiskowej Biblioteki Gminnej w Trzebielinie odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników konkursu plastycznego pn. „Rady, jak segregować odpady”, dla przedszkoli i szkół podstawowych Gminy Trzebielino. Konkurs był elementem kampanii informacyjno-edukacyjnej w zakresie gospodarki komunalnej, prowadzonej przez Gminę. Sponsorem nagród i partnerem konkursu było PGK Sp. z o.o. w Słupsku.

Krępa Słupska - Bliżej Natury

18 maja br. na terenie parku przy pałacu w Krępie Słupskiej odbyła się pierwsza w historii tej miejscowości impreza pn. „Bliżej Natury”. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku było jednym z głównych partnerów organizacyjnych tego wydarzenia, przygotowując dla jego uczestników wiele atrakcji.

Bądź „Bliżej natury” z PGK i Naszą Krępą

W sobotę 18 maja br. na terenie parku przy pałacu w Krępie Słupskiej odbędzie się impreza pod hasłem „Bliżej natury”, organizowana przez Stowarzyszenie Nasza Krępa, przy współudziale PGK Sp. z o.o. w Słupsku. Podczas tego wydarzenia nasze Przedsiębiorstwo na fali ostatnich sukcesów przeprowadzi skierowaną do mieszkańców Krępy i pobliskich miejscowości zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a także pokaz i konkurs związany z selektywną zbiórką tworzyw sztucznych. Zapraszamy!

Tony elektroodpadów w „Dniu bez śmiecenia”

Słupszczanie po raz kolejne nie zawiedli i ochoczo włączyli się w „Dzień bez śmiecenia”, który na terenie naszego miasta koordynowało PGK Sp. z o.o., przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Słupsku. Nasza akcja zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz makulatury okazała się sporym sukcesem, a w ręce mieszkańców naszego regionu powędrowało kilkaset sadzonek kwiatów i roślin ogrodowych.

Pozbądź się zużytego sprzętu i makulatury w „Dniu bez śmiecenia”

11 maja kolejny raz obchodzić będziemy „Dzień bez śmiecenia”. Z jego okazji Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku oraz Urząd Miejski w Słupsku, pod patronatem Prezydenta Miasta Słupska, ponownie organizują akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz makulatury. Odpady będzie można wymienić na rośliny balkonowe, a także do przydomowego ogrodu. Koordynatorem „Dnia bez śmiecenia” w Polsce jest Rekopol Organizacja Odzysku S.A.

Konkurs ``Z ekologią żyję w zgodzie, pomagam przyrodzie`` rozstrzygnięty!

W Światowy Dzień Ziemi, czyli 22 kwietnia 2013r. w Słupskim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie konkursu ekologicznego dla przedszkolaków ze Słupska oraz Gminy Słupsk i Gminy Kobylnica pn. „Z ekologią żyję w zgodzie, pomagam przyrodzie". Konkurs zorganizowało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku wspólnie z Urzędem Miejskim w Słupsku. Dzięki wsparciu takich firm i instytucji, jak Fundacja ProKarton, UM w Słupsku, Partner Rodan, Stikar oraz Baltic Football School, udało się nam w tym roku nagrodzić aż 23 dzieci.

Głos Pomorza patronem medialnym konkursu!

Informujemy, że Głos Pomorza i portal GP24.pl zostały patronami medialnymi konkursu "Z ekologią żyję w zgodzie, pomagam przyrodzie". Dzięki współpracy z największym w regionie dziennikiem oraz serwisem internetowym o wspaniałych pracach młodych ekologów z naszych przedszkoli będzie jeszcze głośniej, niż zazwyczaj.

Ruszył konkurs plastyczny dla przedszkoli!

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Ziemi (22 kwietnia) Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Słupsku po raz kolejny organizuje ekologiczny konkurs plastyczny pn.: „Z EKOLOGIĄ ŻYJĘ W ZGODZIE, POMAGAM PRZYRODZIE” - edycja 2013. Tegoroczny konkurs przeprowadzony zostanie wśród przedszkolaków z miasta Słupska oraz na terenie gmin: Słupsk i Kobylnica. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku 4 - 6 lat.

Młodzi ekolodzy zostali nagrodzeni

6 listopada w siedzibie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku rozstrzygnięty został konkurs ekologiczny „Wspólnie dbamy o środowisko”. Konkurs adresowany był do młodzieży szkolnej w wieku od 10 do 18 lat, z terenu miasta Słupska oraz gmin Kobylnica i Słupsk. Nagrody wręczono w trzech kategoriach – fotograficznej, plastycznej i Eko-rzeczy.

„Wspólnie dbamy o środowisko” - lista laureatów edycji 2012

Informujemy, że uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Wspólnie dbamy o środowisko” i wręczenie nagród laureatom odbędzie się 6 listopada o godz. 13:00 w sali audiowizualnej Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku przy ul. Szczecińskiej 112. Kliknij „więcej”, aby zobaczyć, jak wygląda lista laureatów.

Komunalny.pl i ZielonaLekcja.pl patronami naszego konkursu!

Z radością informujemy, że ogólnopolskie portale Komunalny.pl oraz ZielonaLekcja.pl objęły patronat nad konkursem "Wspólnie dbamy o środowisko", którego rozstrzygnięcie zaplanowaliśmy na 6 listopada br. Dzięki współpracy z wydawcą portali - firmą Abrys - wieść o wspaniałych pracach i zdolnych uczniach ze Słupska i regionu dotrze do wszystkich zainteresowanych tematem, nie tylko w Polsce.

Wspólnie dbamy o środowisko – edycja 2012 - zostaje coraz mniej czasu!

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Słupsku organizuje konkurs ekologiczny pn.: „Wspólnie dbamy o środowisko” – edycja 2012, adresowany do młodzieży szkolnej w wieku od 10 do 18 lat, z terenu miasta Słupska oraz gmin Kobylnica i Słupsk.

Zobacz, jak wyglądała Wielka Zbiórka Odpadów Opakowaniowych

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami dotyczącymi Wielkiej Zbiórki Odpadów Opakowaniowych. Pierwszy z nich jest podsumowaniem sierpniowej akcji, drugi natomiast to zapowiedź wykonana przez TV Słupsk w sieci Vectra. Przypominamy, że dzięki zaangażowaniu słupszczan udało nam się zebrać aż 4500 kilogramów odpadów opakowaniowych!

Eko-Słupsk nie ma sobie równych

Wielka Zbiórka Odpadów Opakowaniowych, zorganizowana przy okazji wizyty w naszym mieście Lata z Radiem, zakończyła się ogromnym sukcesem. Zgodnie z oczekiwaniami słupszczanie nie zawiedli i do wspólnego stoiska Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Rekopolu przynieśli aż 4500 kilogramów odpadów opakowaniowych. To rekord zbiórek organizowanych podczas trasy koncertowej Lata z Radiem!

Wspólnie dbamy o środowisko – edycja 2012 - weź udział w konkursie !

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Słupsku organizuje konkurs ekologiczny pn.: „Wspólnie dbamy o środowisko” – edycja 2012, adresowany do młodzieży szkolnej w wieku od 10 do 18 lat, z terenu miasta Słupska oraz gmin Kobylnica i Słupsk.

Finał konkursu Z EKOLOGIĄ ŻYJĘ W ZGODZIE, POMAGAM PRZYRODZIE - edycja  2012

W dniu 24 kwietnia br., w Słupskim Ośrodku Kultury, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego dla przedszkoli pn.: „Z ekologią żyję w zgodzie, pomagam przyrodzie”. Była to II edycja konkursu ekologicznego dla najmłodszych, którego organizatorem było słupskie PGK. Nagrodzone i wyróżnione zostały w sumie 24 prace z prawie 150-ciu nadesłanych do naszej firmy.

Zabawka ze skrawka w PGK

W Biurze Obsługi Klienta Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Słupsku, już po raz kolejny prezentujemy wystawę prac dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5. Są one efektem konkursu ekologicznego „Zabawka ze skrawka”. Maluchy samodzielnie wykonały różne przedmioty z opadów, dając im nowe życie. PGK obejmuje swoim patronatem wszystkie proekologiczne działania PM nr 5 w Słupsku. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy.

Ekologiczny pokaz mody

W dniu 20 kwietnia br., w Szkole Podstawowej nr 9 w Słupsku, odbył się „Wiosenno-letni pokaz mody z makulatury i odpadów”. Impreza przygotowana została przez nauczycielkę Przedszkola Miejskiego Nr 5 Agnieszkę Chmielnicką. Temu wydarzeniu patronowało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. W trakcie pokazu można było zobaczyć bardzo pomysłowe stroje wykonane przez dzieci przy użyciu makulatury i odpadów nadających się do recyklingu.

Zapraszamy na Green Day – pierwszy w Słupsku piknik ekologiczny

Serdecznie zapraszamy wszystkich słupszczan – niezależnie od wieku – na pierwszy w Słupsku piknik ekologiczny Green Day, organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Impreza rozpocznie się 21 kwietnia 2012 roku o godz. 11 na terenie SOSiR w Parku Kultury i Wypoczynku. Jej organizatorami są: firma Stikar, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Słupsku, Decathlon Kobylnica oraz Agencja Promocji Regionalnej „Ziemia Słupska” Sp. zo.o.

Dzieci odwiedziły ZUO w Bierkowie
26 marca br., grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Słupsku, odwiedziła Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Bierkowie. Wizyta była związana z realizowanym w szkole projektem „Dobre Wsparcie na Starcie”. Dzieci zapoznały się z technologiami stosowanymi przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, dotyczącymi segregacji, unieszkodliwiania i składowania odpadów.
Przedszkolaki zbierają makulaturę
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Słupsku, od roku szkolnego 2010, objęło patronatem ekologiczne działania Przedszkola Miejskiego nr 5 w Słupsku. Dzieci ucząc się jak dbać o nasze środowisko naturalne, wyrabiają w sobie prawidłowe nawyki dotyczące poszanowania otaczającej nas przyrody. W bieżącym roku szkolnym podstawowym celem zajęć jest zwrócenie uwagi dzieci na ochronę lasów. W związku z tym przedszkolaki oraz nauczyciele rozpoczęli zbiórkę makulatury.
Ruszył konkurs plastyczny dla przedszkoli
Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Ziemi (22 kwietnia) Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Słupsku, po raz kolejny organizuje ekologiczny konkurs plastyczny pn.: „Z EKOLOGIĄ ŻYJĘ W ZGODZIE, POMAGAM PRZYRODZIE” - edycja 2012. Tegoroczny konkurs zamierzamy przeprowadzić przede wszystkim w przedszkolach miasta Słupska oraz na terenie gmin: Słupsk i Kobylnica. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku 4 - 6 lat.
O dwóch krasnoludkach i jednym końcu świata - zobacz film
Zachęcamy do obejrzenia filmu z premiery ekologicznego spektaklu pt. "O dwóch krasnoludkach i jednym końcu świata", zrealizowanego przez zespół Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku.
Quiz Ekologiczny na zabawie karnawałowej w „EMCE”
Dnia 11 lutego br., w Spółdzielczym Domu Kultury „EMKA” należącym do Słupskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Czyn”, odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci i młodzieży. Współorganizatorem zabawy było Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Słupsku.
Konkurs WSPÓLNIE DBAMY O ŚRODOWISKO rozstrzygnięty!
Największy i przeprowadzony w najszerszym zakresie w historii organizowanych przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Słupsku konkursów został rozstrzygnięty. W konkursie „Wspólnie dbamy o środowisko” wzięło udział ponad 250 osób z 33 szkół i placówek oświatowych, z których wyłoniliśmy 41 laureatów.
Wspólnie dbamy o środowisko - kończy się termin nadsyłania prac
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Słupsku organizuje konkurs ekologiczny pn.; „Wspólnie dbamy o środowisko”, adresowany do młodzieży szkolnej w wieku od 10 do 18 lat, z terenu miasta Słupska oraz gmin Kobylnica i Słupsk.
Wspólnie dbamy o środowisko - weź udział w konkursie
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Słupsku organizuje konkurs ekologiczny pn.; „Wspólnie dbamy o środowisko”, adresowany do młodzieży szkolnej w wieku od 12 do 18 lat, z terenu miasta Słupska oraz gmin Kobylnica i Słupsk.
Przedszkolaki przez cały rok uczyły się ekologii
28 maja br. przy okazji festynu rodzinnego w Przedszkolu Miejskim nr 5 w Słupsku miało miejsce podsumowanie prowadzonego przez cały rok szkolny pod patronatem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Słupsku edukacyjnego programu ekologicznego.
Eko-Słownik na naszej stronie internetowej!
Serdecznie zapraszamy wszystkich do zapoznania się z Eko-Słownikiem, który właśnie pojawił się na stronie internetowej www.pgkslupsk.pl. Jako firma ekologiczna Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Słupsku pragnie podzielić się swoją wiedzą dotyczącą ochrony środowiska.
zobacz
Wręczyliśmy Certyfikaty Młodych Ekologów
29 kwietnia br. w sali audiowizualnej Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Słupsku rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla dzieci pn. „Z ekologią żyję w zgodzie, pomagam przyrodzie”. Nagrodzonych i wyróżnionych zostało w sumie 15 przedszkolaków, którym tradycyjnie wręczono Certyfikaty Młodych Ekologów. Zwycięzcą konkursu został Maksymilian Urbaniak, który wykonał pracę pt. „Wysypisko śmieci”.
Zabawka ze skrawka w PGK
W Biurze Obsługi Klienta Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Słupsku umiejscowiona została wystawa prac dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5, które powstały w ramach konkursu ekologicznego „Zabawka ze skrawka”. Maluchy z pomocą opiekunów wykonały różne przedmioty z opadów, dając im nowe życie. PGK obejmuje swoim patronatem wszystkie proekologiczne działania PM nr 5 w Słupsku. Zapraszamy do odwiedzenia wystawy.
Przedszkolaki uczą się ekologii
W trwającym roku szkolnych Przedszkole Miejskie nr 5 w Słupsku, pod patronatem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o., realizuje program edukacyjny pn. „Z ekologią żyjemy w zgodzie, pomagamy przyrodzie”. Jego owocem jest m.in. wystawa „Zabawka ze skrawka”, którą można podziwiać w Biurze Obsługi Klienta naszej firmy.
Ruszył konkurs plastyczny dla przedszkoli
Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Ziemi (22 kwietnia) Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Słupsku, po raz kolejny organizuje ekologiczny konkurs plastyczny pn.: „Z EKOLOGIĄ ŻYJĘ W ZGODZIE, POMAGAM PRZYRODZIE” edycja 2011. Tegoroczny konkurs zamierzamy przeprowadzić przede wszystkim w przedszkolach miasta Słupska oraz na terenie gmin: Słupsk i Kobylnica. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku 5 - 6 lat.
Najmłodsi uczą się dbać o środowisko
Przedszkole Miejskie nr 5, mieszczące się przy ul. Niemcewiczaw Słupsku, ogłosiło rok szkolny 2010/2011 rokiem ekologicznym, pod hasłem: „ Z ekologią żyjemy w zgodzie, pomagamy przyrodzie”. Jest to program edukacyjny dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, w realizację którego aktywnie włączyło się Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Słupsku.
Konkurs Eko-Słupsk w obiektywie- nowy termin przesyłania prac
Uprzejmie informujemy, że ze względu na warunki pogodowe, oraz trwające egzaminy maturalne, a także zbliżający się termin zakończenia roku szkolnego – Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z.o.o. w Słupsku przedłuża termin nadsyłania prac na konkurs fotograficzny pn. „ EKO-SŁUPSK W OBIEKTYWIE” do dnia 20 września 2010 roku.
Dzień Ziemi 2010 [2010-04-29]
Dzień Ziemi 2010
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Słupsku tradycyjnie włączyło się w obchody Światowego Dnia Ziemi. Z tej okazji PGK zorganizowało trzecią edycję konkursu plastycznego dla przedszkolaków, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Z ekologią żyję w zgodzie, pomagam przyrodzie”.
Z ekologią żyję w zgodzie, pomagam przyrodzie
Dnia 22 kwietnia 2010 r. obchodzić będziemy 40 lecie obchodów Dnia Ziemi na świecie i 20 lecie w Polsce. Istotą obchodów tego dnia jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie oraz uświadamianie problemów związanych z ekologią.
W związku ze zbliżającym się Dniem Ziemi, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z. o.o. w Słupsku organizuje konkurs plastyczny pn.„ Z EKOLOGIĄ ŻYJĘ W ZGODZIE, POMAGAM PRZYRODZIE”. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku od 5 do 6 lat ze słupskich przedszkoli miejskich.
Zobaczcie film na video o tym jak przedszkolaki przygotowywały się do konkursu.
Wspólnie dbamy o środowisko
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu dvd pt. "Wspólnie dbamy o środowisko", który jako kolejna produkcja został umieszczony w Internecie za pośrednictwem naszego kanału - PGKSlupsk - w serwisie YouTube. Aby usprawnić jego oglądanie, trwający niecałe pół godziny film został podzielony na trzy części. Oglądając go każdy zapozna się z szerokim zakresem działalności Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Słupsku, metodami ochrony środowiska, osiągnięciami firmy oraz jej planami na przyszłość. Film adresowany jest do wszystkich odbiorców - od najmłodszych, początkujących ekologów i ich rodziców do najstarszego pokolenia.

Zachęcamy do oglądania! Pamiętajmy, że WSPÓLNIE DBAMY O ŚRODOWISKO !
Obejrzyj film :„Naucz się, jak postępować z odpadami i segreguj razem z nami”

Zapraszamy do obejrzenia filmu edukacyjnego, za pomocą którego każdy z nas dowie się jak codziennie może pomagać środowisku naturalnemu. Nauczy się jak segregować odpady i unikać zagrożeń dla ludzi, zwierząt i środowiska. Jak świadomie działać by do atmosfery i gleby nie przenikały trujące gazy i substancje.
Film (adresowany zarówno do dzieci, młodzieży i dorosłych) odpowie również na pytania: Jak ograniczyć ilość odpadów? Do jakich pojemników je wyrzucać? Co zrobić z odpadami niebezpiecznymi? Co można powtórnie wykorzystać? Jak można pozyskiwać ekologiczną energię?...


Ekologiczny plan lekcji
Przy współudziale słupskiej gazety Nasze Miasto wydany został w ilości 15 tys. egzemplarzy EKOLOGICZNY PLAN LEKCJI dla młodzieży szkolnej. Wydanie sponsorowało PGK Sp. z o.o. i Urząd Gminy w Kobylnicy. W ciekawej formie graficznej przedstawiono segregowanie surowców wtórnych w poszczególnych dniach tygodnia. Plan dotarł już do szkół miejskich.
Zachęcamy do pobrania planu lekcji w wersji do wydruku.
Zapraszamy dzieci i młodzież do Bierkowa
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Zarząd Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp.z o. o. w Słupsku serdecznie zaprasza dzieci, młodzież szkolną i studentów do organizowania wycieczek do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Bierkowie. W ubiegłym roku szkolnym nowe technologie zakładu poznało ponad 50 wycieczek dzieci i młodzieży, 6 grup gości z zagranicy (Kanada, Ukraina, Mołdowa, Krym) oraz 5 grup radnych z samorządów powiatu słupskiego.
Obejrzyj videoUroczyste zakończenie konkursu Razem zbieramy surowce
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku 30 kwietnia br. zakończyło konkurs pod hasłem "Razem zbieramy surowce." W rywalizacji uczestniczyło 12 szkół ze Słupska. Zgodnie z regulaminem konkursu w poszczególnych kategoriach: zbiórka tworzyw sztucznych oraz opakowań szklanych wyłoniono szkoły, które zgłosiły się do konkursu i zebrały najwięcej surowca w danej kategorii w przeliczeniu na jednego ucznia szkoły.

Głównym celem „akcji” było podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży z naszego miasta. Dodatkowo PGK w takiej właśnie formie może zainspirować młodych ludzi do działań na rzecz poprawy środowiska, wpoić im odpowiedzialność za jego stan oraz popularyzować selektywną zbiórkę odpadów.
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego  „Co zrobić z odpadami?”
Zakończyła się druga edycja konkursu plastycznego dla sześciolatków ze słupskich przedszkoli. Uroczyste wręczenie nagród i certyfikatów „Młodego Ekologa” odbyło się 5 czerwca w siedzibie spółki. 5-ty czerwca nie jest przypadkową datą, gdyż corocznie właśnie tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego. Stanowi on przypomnienie głównych haseł konferencji dotyczących zgodności rozwoju cywilizacji z rozwojem ekologicznym otaczającego świata.Przedszkolaki uczą się segregować odpady
Dzieci z grupy III i IV Przedszkola Miejskiego nr 9 w Słupsku wraz z wychowawczyniami 20 kwietnia br. przyjechały do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Bierkowie, by zapoznać się z zagadnieniami segregowania odpadów. Podejmował je Prezes Przedsiębiorstwa - dr Andrzej Gazicki, który razem z dziećmi odwiedził sortownię odpadów zmieszanych. Przedszkolaki mogły zobaczyć wysegregowane i sprasowane odpady, zobaczyć jak działa waga do ważenia pojazdów z odpadami, przyjrzeć się pracy kierowców wożących odpady. Przede wszystkim zapoznały się z kolorami pojemników do selektywnej zbiórki odpadów. Na koniec spotkania Prezes zaprosił dzieci na cukierki i lizaki. Dzieci podziękowały za zorganizowanie ciekawych zajęć i złożyły na ręce Prezesa dużą własnoręcznie wykonaną laurkę.

Jakie metody ochrony środowiska?
W dniu 30.03.br. studenci III roku Wydz.Geografii w ramach przedmiotu „Metody Ochrony Środowiska” odwiedzili Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Bierkowie. Trzydzieści osób wraz ze swoim opiekunem dr inż. Aleksandrem Astelem z Zakładu Chemii Środowiskowej Instytutu Biologii i Ochrony Środowiska przy Akademii Pomorskiej w Słupsku zwiedziło teren składowiska odpadów.
Infrastruktura i Środowisko Mechaniczno-biologiczne przetwarzanie odpadów
Słupsk
Wirtualny Spacer - Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Bierkowie
Porządne Pomorze
liczba odwiedzin: 3300719
© infocity

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku
76-200 Słupsk, ul. Szczecińska 112, centrala 59 843-40-22, 59 843-40-23, 59 843-40-93 fax 59 841-71-49
Wywóz odpadów 59 843-23-05, 59 843-40-22 w. 245, 246, Biuro Obsługi Klienta 59 843-40-22 w. 268, 247, 248, 253, 254, 279
e-mail: sekretariat@pgkslupsk.pl