niedziela, 23 września 2018
aktualności|galerie | napisali o nas|kontakt|przydatne linki
 

Certyfikaty i wyróżnienia

Panteon Polskiej Ekologii dla PGK Słupsk
Panteon Polskiej Ekologii dla PGK Słupsk
[2009-11-27]

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Słupsku zostało wyróżnione w prestiżowym konkursie Panteon Polskiej Ekologii, którego patronem jest Minister Środowiska Maciej Nowicki. Wręczenie tego zaszczytnego wyróżnienia miało miejsce 25 listopada br. w trakcie Międzynarodowych Targów Ekologicznych POLEKO 2009 w Poznaniu.

Wyróżnienie w konkursie „Panteon Polskiej Ekologii” odebrał w czasie MTE POLEKO 2009 Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Słupsku dr Andrzej Gazicki. PGK zostało wyróżnione za współfinansowany przez Unię Europejską „Kompleksowy Program Segregacji Odpadów w Bierkowie dla Miasta Słupska i Powiatu Słupskiego - Etap III” oraz budowę pryzm energetycznych w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów w Bierkowie. – To wyróżnienie jest ogromnym sukcesem PGK i całego Słupska. Przy każdej możliwej okazji powtarzam, że nasze Przedsiębiorstwo jest jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą tego typu firmą w Polsce. Wyróżnienie w Panteonie Polskiej Ekologii to wspaniała rzecz i teraz przyszedł czas, by postarać się o nagrodę w tym konkursie. Wiem, że stać nas na nią – mówił Maciej Kobyliński, Prezydent Miasta Słupska.

Przyznając wyróżnienie, Kapituła Konkursowa dostrzegła szereg działań podejmowanych przez PGK w zakresie upowszechniania nowoczesnych i efektywnych rozwiązań znajdujących zastosowanie w gospodarce komunalnej oraz wysoką jakość świadczonych usług, rzetelność, a także hołdowanie zasadom etyki ekologicznej w działaniach na rzecz ochrony środowiska naturalnego. – Po raz pierwszy w historii firmy udało nam się zdobyć wyróżnienie w tym prestiżowym konkursie. Jest to wspólny sukces pracowników PGK, którzy dążą do zaspokajania potrzeb naszych klientów. Jest to naszym głównym celem i jeśli przy okazji zostajemy zauważeni przez osoby z zewnątrz, to możemy być z naszej pracy szczególnie dumni – mówił w trakcie odbierania wyróżnienia Prezes Andrzej Gazicki.

Bardzo się cieszę z tego, że Słupsk jest tak aktywny na polu działań ekologicznych, czego najlepszym przykładem jest wyróżnienie PGK. Wasze miasto urosło już do rangi prawdziwego lidera wśród samorządów działających na rzecz ochrony środowiska. Jeśli miejskie władze dostrzegają problemy związane z ekologią i potrafią je rozwiązywać, co w Słupsku jest codziennością, miasto jest przyjazne zarówno mieszkańcom, jak i przedsiębiorcom – mówił Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Stanisław Gawłowski. Minister dodał również, że jest bardzo zadowolony z faktu, iż Słupsk, jako jedyne miasto, w trakcie targów promował się poprzez swoje trzy spółki.

Patronem konkursu „Panteon Polskiej Ekologii” jest Minister Środowiska, a jego organizatorem biuro Geoland – partner Presspubliki, wydawcy dziennika „Rzeczpospolita”.

« powrót 

spacer
Infrastruktura i Środowisko Mechaniczno-biologiczne przetwarzanie odpadów
Słupsk
Wirtualny Spacer - Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Bierkowie
Porządne Pomorze
liczba odwiedzin: 3300794
© infocity

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku
76-200 Słupsk, ul. Szczecińska 112, centrala 59 843-40-22, 59 843-40-23, 59 843-40-93 fax 59 841-71-49
Wywóz odpadów 59 843-23-05, 59 843-40-22 w. 245, 246, Biuro Obsługi Klienta 59 843-40-22 w. 268, 247, 248, 253, 254, 279
e-mail: sekretariat@pgkslupsk.pl