niedziela, 23 września 2018
aktualności|galerie | napisali o nas|kontakt|przydatne linki
 

Zdaniem rzecznika prasowego

Odpadowe „in-house” nie w Słupsku

Pragniemy sprostować wprowadzające w błąd informacje, dotyczące zamówień typu in-house, które w ostatnim czasie pojawiają się w lokalnych mediach oraz w wypowiedziach osób publicznych. PGK Sp. z o.o. w Słupsku nie będzie mogło otrzymywać zleceń pozaprzetargowych w ramach in-house od właściciela – miasta Słupska.

Stawiam na jakość - sprawdzam!

PGK Sp. z o.o. w Słupsku wraz z Rekopol Organizacją Odzysku Opakowań S.A. rozpoczęła realizację projektu pn. „Stawiam na jakość - sprawdzam!”. Jego celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa dotyczącej prawidłowego segregowania odpadów. Na początek pragniemy pokazać, jak NIE NALEŻY tego robić.

Sprawdź, ile kosztują śmieci w innych miastach!

Informujemy, że PGK Sp. z o.o. w Słupsku przygotowało zestawienie dotyczące funkcjonowania systemów gospodarki odpadami w miastach zbliżonych wielkością do Słupska. Na bazie powszechnej opinii mieszkańców, dotyczącej wysokich wymagań finansowych PGK i wysokich cen za odbiór odpadów w Słupsku, postanowiliśmy sprawdzić, jak faktycznie się one kształtują w porównaniu do podobnych ośrodków.

Jeden samochód, różne odpady

Docierają do nas sygnały mieszkańców naszego regionu, zaniepokojonych odbieraniem różnych frakcji odpadów jednym pojazdem. Chcielibyśmy wyjaśnić Państwu całą sprawę.

Masz wątpliwości związane z nowym systemem? Przeczytaj!

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych Klientów przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, dotyczące nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi, z którymi spotykają się na co dzień pracownicy Biura Obsługi Klienta PGK. Zachęcamy wszystkich także do zapoznania się ze specjalnie przygotowaną przez Ministerstwo Środowiska stroną internetową: naszesmieci.mos.gov.pl.

Porównaj ceny w Słupsku i innych miastach

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Słupsku, z uwagi na niezależne od niego czynniki, jest zmuszone podnieść cenę za świadczenie usługi wywozu i składowania odpadów komunalnych o 8%. Nowy cennik obowiązuje od dnia 1 kwietnia 2012 roku. Zobacz, czym została podyktowana ta podwyżka oraz jak kształtują się ceny w innych miastach.

Segregacja to nie fikcja

29 marca br. Pan Zbigniew Wiczkowski wysłał do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Słupsku, a także do innych instytucji oraz mediów, pismo, w którym porusza temat selektywnej zbiórki odpadów. Ku nie tylko mojemu zaskoczeniu zaznacza on w nim, że segregacja w naszym regionie jest fikcją, co oczywiście nie jest prawdą.

Infrastruktura i Środowisko Mechaniczno-biologiczne przetwarzanie odpadów
Słupsk
Wirtualny Spacer - Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Bierkowie
Porządne Pomorze
liczba odwiedzin: 3300733
© infocity

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku
76-200 Słupsk, ul. Szczecińska 112, centrala 59 843-40-22, 59 843-40-23, 59 843-40-93 fax 59 841-71-49
Wywóz odpadów 59 843-23-05, 59 843-40-22 w. 245, 246, Biuro Obsługi Klienta 59 843-40-22 w. 268, 247, 248, 253, 254, 279
e-mail: sekretariat@pgkslupsk.pl