niedziela, 20 maja 2018
aktualności|galerie | napisali o nas|kontakt|przydatne linki
 

Strona główna

DNI OTWARTE RIPOK W BIERKOWIE[2018-05-15]
DNI OTWARTE RIPOK W BIERKOWIE

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Słupsk na DNI OTWARTE w Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) w Bierkowie. Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych przygotował dla zwiedzających wiele atrakcji. Start 19 maja o godzinie 10:00. Podczas wydarzenia chętni będą mogli zwiedzić Zakład i przekonać się, że jest on nowoczesnym, bezpiecznym obiektem wyposażonym w najnowsze technologie z branży gospodarki odpadami. Najmłodszych zwiedzających zapraszamy na mini warsztaty upcyklingu oraz gry i zabawy związane z tematyką segregacji odpadów i recyklingu. Zachęcamy również do przyniesienia zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz makulatury, które będzie można wymienić na sadzonki roślin.

ZA NAMI DZIEŃ BEZ ŚMIECENIA 2018!

Z okazji „Dnia bez Śmiecenia” 12 maja br. po raz kolejny wspólnie z Urzędem Miejskim przeprowadziliśmy akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz makulatury na terenie Zakładu Robót Porządkowych PGK przy ul. Bałtyckiej 11A w Słupsku.

Dzień Mieszkańca Gminy Słupsk[2018-05-10]
Dzień Mieszkańca Gminy Słupsk

Informujemy, że Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku już w najbliższy weekend weźmie udział w Dniu Mieszkańca Gminy Słupsk organizowanym przez Gminę Słupsk oraz Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną. Impreza odbędzie się 12 maja br. w Redzikowie – na placu przed Parkiem Wodnym. Na uczestników od godziny 14:00 czekają liczne atrakcje. Na naszym stoisku będą Państwo mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu prawidłowej segregacji odpadów, a także otrzymać sadzonki kwiatów w zamian za przyniesiony sprzęt elektryczny i elektroniczny.

 

Zapraszamy!

Zachęcamy do zakupu ekologicznych kwiatów.[2018-05-10]
Zachęcamy do zakupu ekologicznych kwiatów.

PGK Sp. z o.o. w Słupsku informuje, że posiada w sprzedaży dorodne, wyhodowane w ekologicznych warunkach pelargonie, komarzyce oraz aksamitki, które można kupić w Biurze Obsługi Klienta przy ul. Szczecińskiej 112 w Słupsku oraz w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów w Bierkowie.

Cena wynosi: 

Pelargonie – 5 zł,

Komarzyce – 3 zł,

Aksamitki – 3 zł

Zapraszamy na „Dzień bez Śmiecenia”  Oddaj odpady, dostaniesz sadzonkę!

 Z okazji „Dnia bez Śmiecenia” Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku oraz Miasto Słupsk po raz ósmy organizują akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz makulatury. Odpady będzie można wymienić na rośliny balkonowe, ogrodowe oraz zioła. Koordynatorem „Dnia bez śmiecenia” w Polsce jest Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

Happening ekologiczny z okazji Dnia Ziemi[2018-04-24]
Happening ekologiczny z okazji Dnia Ziemi

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Słupska i regionu na Stary Rynek, gdzie 27 kwietnia 2018 roku w godzinach 11:00-15:00 odbędzie się Happening ekologiczny. Wraz z partnerami przygotowaliśmy liczne atrakcje, w tym animacje dla dzieci oraz gry i konkursy. Podczas tego wydarzenia każdy będzie mógł poznać zasady prawidłowej segregacji odpadów oraz wymienić przyniesione plastikowe butelki i elektrośmieci na sadzonki bratków, eszewerii lub trzmieliny.

Zapraszamy na VI Kobylnicką Garażówkę[2018-04-12]
Zapraszamy na VI Kobylnicką Garażówkę

Informujemy, że Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku weźmie udział w VI edycji „Kobylnickiej Garażówki” organizowanej przez gminę Kobylnica, która odbędzie się dnia 15 kwietnia 2018 roku, w godzinach 10-15 w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy. Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy będzie „Gdy odpady segregujesz dużo zyskujesz”. Podczas wydarzenia będzie można obejrzeć z bliska pojazd specjalny przeznaczony do wywozu odpadów, sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ich prawidłowej segregacji, a także otrzymać sadzonki kwiatów w zamian za przyniesione elektrośmieci.

Serdecznie zapraszamy do czynnego udziału.

Odbiór odpadów zielonych w Mieście Słupsku[2018-04-06]

Mieszkańcy nieruchomości jednorodzinnych, którzy złożyli „deklarację śmieciową” objęci są systemem odbioru odpadów zielonych w workach brązowych dostarczanych przez firmę odbierająca odpad w cyklu co dwa tygodnie w okresie od dnia 15 marca do 30 listopada.

W przypadku zaistnienia potrzeby pozbycia się większej ilości odpadu, Mieszkaniec może przekazać bezpłatnie odpady do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Bałtyckiej 11 A, ul. Szczecińskiej 112,  lub do Regionalnej Instalacji do Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) w Bierkowie.

Spółdzielnie i Wspólnoty Mieszkaniowe (zabudowa wielorodzinna)

 - w przypadku samodzielnego wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych zieleni –mogą bezpłatnie przekazać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Bałtyckiej 11 A,

lub do Regionalnej Instalacji do Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) w Bierkowie,

- w przypadku, gdy zabiegi pielęgnacyjne zieleni  Zarządcy zlecają firmie zewnętrznej to Firma jest  wytwórcą odpadów zobowiązanym do zagospodarowania wytworzonych odpadów zielonych we własnym zakresie;
Zarządy Ogrodów Działkowych i Firmy zobowiązane są do podpisywania indywidualnych umów z firmami świadczącymi usługi odbioru odpadów zielonych.

PGK posiada w swojej ofercie specjalistyczne pojemniki z funkcją przewietrzania do gromadzenia odpadów zielonych i bio w kolorze brązowym, po cenie:

- pojemnik 120 l – 129,00 zł brutto

- pojemnika 240 l – 186,00 zł brutto


Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Słupsku ogłasza konkurs na stanowisko Referent ds. Ochrony środowiska. Dokumenty aplikacyjne proszę dostarczyć do Sekcji Kadr, sekretariatu lub na adres e-mail: edyta.ryjewska.fk@pgkslupsk.pl w terminie do 12.04.2018r do godz.1200.

Infrastruktura i Środowisko Mechaniczno-biologiczne przetwarzanie odpadów
Słupsk
Wirtualny Spacer - Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Bierkowie
Porządne Pomorze
liczba odwiedzin: 3146363
© infocity

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku
76-200 Słupsk, ul. Szczecińska 112, centrala 59 843-40-22, 59 843-40-23, 59 843-40-93 fax 59 841-71-49
Wywóz odpadów 59 843-23-05, 59 843-40-22 w. 245, 246, Biuro Obsługi Klienta 59 843-40-22 w. 268, 247, 248, 253, 254, 279
e-mail: sekretariat@pgkslupsk.pl